,

فولاد CK-45 کوپلر

فولاد، آلياژي پرکاربرد و حياتي است که تکنولوژي ساخت و تنوع آن روز به روز در حال پيشرفت و دگرگوني است. جالب است بدانيد با افزودن عناصري ديگر به ساختار فولاد، مي‌توان خواص آن را تا حدي تغيير داد و ويژگي‌هايي مانند ثبات در دماهاي بالا و مقاومت بيشتر در برابر خوردگي و ساييدگي در آن ايجاد کرد. محصولي که با اين روش و درکوره‌هاي بلند آلياژسازي به دست مي‌آيد را فولاد آلياژي مي‌نامند. يکي از متداول‌ترين و پرمصرف‌ترين نوع فولاد آلياژي، فولاد CK45 نام دارد که در اين مقاله به بررسي ساختار، ويژگي‌ها، چندي از کاربردهاي بي‌شمار و شکل‌هاي گوناگون آن خواهيم پرداخت.

مصرف فولاد CK45 در کارهاي سرد، يکنواخت‌سازي، آب‌دهي، برگشت‌دهي و همچنين توليد قطعاتي که در معرض تنش‌هاي متوسط قرار دارند، بيشتر است.

فولاد CK45 چيست؟

محصولات فولادي گوناگوني که در صنايع بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار مي‌گيرند را بر اساس ميزان سختي آن‌ها به سه گروه: کربن بالا، کربن متوسط و کربن پايين تقسيم‌بندي مي‌کنند. اين محصول که به آن استيل CK45 نيز گفته مي‌شود از جمله متداول‌ترين و در دسترس‌ترين اين فولادها به شمار مي‌رود که هم به صورت نرمال و هم طي فرآيند نورد گرم قابليت توليد دارد و در گروه محصولات کربن متوسط (حدود ۰/۴۵ درصد) قرار مي‌گيرد. علاه بر کربن، در ساختار CK45، عناصر سيليسيم (۰/۲۵ درصد) و منگنز (۰/۶۵ درصد) نيز وجود دارند. اين نوع فولاد از ويژگي‌هاي مطلوبي مانند مقاومت در برابر ضربه، مقاومت کششي، اصطحکاک و استحکام بالا برخوردار بوده و براي انجام عمليات حرارتي مختلف مناسب است. البته با توجه به درصد کربن و منگنز به کار رفته، فرآيند جوشکاري بايد با دقت زيادي انجام گيرد تا فولاد دچار سختي و ترک‌خوردگي نشود.

اين عناصر در کوره‌هاي آلياژسازي و با درصدهاي وزني ذکر شده به آهن مذاب اضافه مي‌شوند و سپس با استفاده از روش ريخته‌گري پيوسته، محصول نهايي در شکل‌‌هاي مختلفي توليد مي‌شود.
با توجه به مناسب بودن قيمت ميلگرد و ورق CK45 نسبت به مزاياي فراوان آن‌ها، اين دو شکل از آلياژ در بازار متدوال‌تر هستند. علت اين قيمت مقرون به صرفه را مي‌توان ميزان کربن به کار رفته در فولاد CK45 دانست. اين فولاد به صورت‌هاي ديگري مانند شمش مربعي، شمش شش وجهي، شمش مسطح، تسمه، لوله و… نيز مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

مهم‌ترين خواص مکانيکي اين محصول عبارتند از:

  • استحکام کششي به ميزان ۵۸۵ مگاپاسکال
  • نسبت پويسون ۲۹
  • دما سختي به ميزان ۸۲۰ تا ۸۶۰ درجه سانتي‌گراد
  • دماي آنيلينگ به ميزان ۶۵۰ تا ۷۰۰ درجه سانتي‌گراد
  • دماي آهنگري تا ۱۱۰۰ درجه سانتي‌گراد
  • افزايش طول به ميزان ۴ تا ۱۷ درصد

در جدول زير ترکيب شيميايي آلياژ CK45 قابل مشاهده است.

کوپلر - خرید کوپلر - قیمت کوپلر - دستگاه کوپلر
کوپلر – خرید کوپلر – قیمت کوپلر – دستگاه کوپلر

کاربردهاي فولاد CK45

ويژگي‌ها و قيمت مناسب اين محصول فولادي باعث شده در تهيه وسايل و ابزارهاي گوناگون صنايع مختلف مانند پتروشيمي، نفت، ساختمان‌سازي و خودروسازي به طور گسترده‌ به کار گرفته شود. از جمله قسمت‌هايي از خودروهاي معمولي و سنگين مانند ميل‌لنگ، ميله‌هاي متصل‌کننده، شفت، بوش، سگدست، اکسل، چرخدنده‌ي کوچک و… که ميزان چقرمگي آن‌ها بالاست و يا به استحکام بيشتري نياز دارند.
اين آلياژ در ساخت محور پمپ، شافت‌ها، غلتک‌هاي صنعتي و مته‌هاي حفاري نيز مصارف فراواني دارد.
ابزارهاي دستي مانند انبردست و چکش، ميخ، پيچ، چاقوي آهني و دندانه‌دار، مته و… هم از اين جنس هستند.
زمينه‌ ديگري که اين نوع فولاد در آن کاربرد دارد، توليد ابزارهاي خاک‌ورز مي‌باشد. خواصي مانند مقاومت در برابر ضربه و همچنين قيمت مناسب، در ساخت گاوآهن و ساير ابزارها، موردنظر است که فولاد CK45 با دارا بودن آن‌ گزينه‌ مطلوبي به شمار مي‌رود.
به طور کلي مصرف فولاد CK45 در کارهاي سرد، يکنواخت‌سازي، آب‌دهي، برگشت‌دهي و همچنين توليد قطعاتي که در معرض تنش‌هاي متوسط قرار دارند، بيشتر است. البته در طي اين فرآيندها بايد نکاتي مانند نقطه‌ي ذوب فولاد و آهن موردتوجه قرار گيرند تا محصول خروجي موردانتظار حاصل شود.

ميلگرد CK45 چيست؟

شمش‌هاي فولادي CK45، در دماي بالا و پس از طي چندين مرحله فرآيند نورد، به مقاطع دايره‌اي شکل و ميلگرد تبديل مي‌شوند. افزايش مقدار کربن در ساختار Ck45 نسبت به ميلگردهاي معمول فولادي (ST37)، باعث شده تا اين جنس ميلگردها سختي و استحکام بيشتر داشته باشند. اين نوع ميلگرد، در دماي ۶۵۰ تا ۷۰۰ درجه‌ سانتي‌گراد پخته شده، سپس در دماي ۹۰۰ تا ۱۱۵۰ درجه عمليات آهنگري روي آن صورت گرفته و بعد از نرمال‌سازي و تابکاري، به وسيله روغن (در دماي ۸۲۰ تا ۸۰۰ درجه) يا آب (در دماي ۸۳۰ تا ۸۰۰ درجه) سردکاري شده و سختي آن زياد مي‌شود. قبل از آغاز سردکاري بايد اطمينان حاصل کرد که حرارت کاملا تخليه شده باشد. در انتها عمليات خستگي در دماي ۵۵۰ تا ۶۶۰ درجه سانتي‌گراد روي ميلگرد انجام مي‌شود. با تغيير کردن ميزان سختي و ساير ويژگي‌ها، دماي قطعه نيز در اين بازه تنظيم مي‌شود. اين تيمار حرارتي به عوامل گوناگوني مانند سرعت حرارت، سرعت سردکاري و زمان غوطه‌ور شدن در آب يا روغن بستگي دارد.
حداقل تنش تسليم ميلگرد CK45 ،۳۵۵ نيوتون بر مترمربع و حداقل استحکام کششي آن ۶۱۰ نيوتون برمترمربع مي‌باشد.
سازمان‌هاي DIN آلمان و SAE آمريکا، که انواع استاندارد ميلگرد و مشخصات آن‌ها را تعيين مي‌کنند، CK45 را به ترتيب با کدهاي 1.1191 و 1045 نام‌گذاري کرده‌اند. ميلگردهاي کربن متوسط در بازار داخلي نيز با نام‌هاي 1060، V945 و C60 و به قطرهاي ۱۲ تا ۸۰۰ ميلي‌متر، به صورت شاخه‌هاي ۶ متري خريد و فروش مي‌شوند. همچنين عرضه‌ آن‌ها معمولاً به صورت خام (آنيل) و با پايين‌ترين مقدار سختي و استحکام صورت مي‌گيرد، تا کار بر روي آن‌ها ساده‌تر شود.

قيمت اين ميلگرد از نمونه‌هاي مشابه بالاتر بوده و با توجه به برند توليدکننده نيز متفاوت است. گروه آلياژي يزد توليدکننده‌ اصلي اين محصول در ايران است. کارخانه‌هاي اسفراين و اصفهان نيز ديگر سازندگان داخلي آن به شمار مي‌روند. بخش ديگري از نياز داخلي، به وسيله‌ واردات از کشورهايي مانند روسيه، اوکراين و آلمان تامين مي‌شود.

ورق CK45

به اين ورق‌ها که در صنعت به سازه‌هاي مهندسي شهرت دارند، ورق‌هاي استيل يا کربن متوسط نيز گفته مي‌شود. براي توليد ورق‌هاي CK45 به شيوه‌ي نورد داغ، ابتدا تختال‌هاي فولادي از فرآيند ريخته‌گري مداوم به دست آمده و به وسيله دستگاه هوابرش به طول‌هاي مشخصي بريده مي‌شوند. سپس اين قطعات در کوره‌هاي مخصوصي پيش‌گرم شده و بعد از چند مرحله عمليات نورد گرم به ضخامت موردنظر مي‌رسند.

ضخامت‌هاي معمول براي اين ورق ۳ تا ۵۰ ميلي‌متر و ابعاد آن ۶۰۰۰ در ۲۰۰۰ و ۱۵۰۰ در ۶۰۰۰ ميلي‌متر است. قيمت انواع ورق‌ CK45 با توجه به ابعاد و اندازه‌ توليد شده و همچنين کيفيت و مشخصات آن‌ها متفاوت بوده و از ورق‌هاي آهني بالاتر است.

ويژگي‌هاي کششي اين نوع ورق بسيار بالا بوده و در گروه ورق‌هاي ضدسايش قرار مي‌گيرد. اين ويژگي در کنار جوش‌پذيري و سختي‌پذيري، باعث شده در ساخت قطعاتي مانند تيغه‌هاي ماله‌کشي که مقاومت پاييني در برابر ساييدگي دارند، از اين ورق استفاده شود. چنين تيغه‌هايي در معرض سايش مداوم با بتن قرار دارند و به کار بردن ورق CK45، خاصيت فنري‌شکل به آن‌ها مي‌دهد تا در برابر فشارهاي واردشده مقاوم شده و به سادگي خم نشوند.

به طور کلي ورق‌هاي آلياژي مانند CK45 در موارد زير کاربرد زيادي دارند:

  • توليد ابزارها و قطعاتي که در دماي خيلي بالا يا پايين کار مي‌کنند.
  • مخازني که تحت فشار بالا به کار گرفته مي‌شوند.
  • قطعاتي که در معرض رطوبت، اسيد و نمک دريا قرار دارند و امکان خوردگي و زنگ‌زدگي در آن‌ها وجود دارد. ( البته به علت پايين بودن ميزان کروم در ساختار ورق‌ CK45 که مقاومت آن را در برابر زنگ‌زدگي کاهش داده، معمولاً اين ورق در شرايط مذکور استفاده نمي‌شود.)
  • شهرسازي، ساخت پل‌ها، جاده‌ها و حمل و نقل

کارخانه‌هاي فولاد مبارکه‌ي اصفهان، يزد و اسفراين توليدکنندگان عمده‌ اين محصول در کشور هستند. واردات اين ورق‌ها نيز از کشورهاي آلمان، کره‌ي جنوبي، روسيه و… انجام مي‌شود.

تسمه CK45 به سه دسته‌ فابريک، نوردي و ماشينکاري است. اين نوع تسمه که سختي و طول عمر بالاتري از نمونه‌هاي مشابه دارد، هم به صورت معمول و هم از ذوب مجدد قراضه‌هاي فولاد CK45 ريخته‌گري مي‌شود. سپس شمشه‌هاي فولادي آن که طول‌هاي مشخصي دارند، در دماي بالا و در کوره‌هاي مخصوصي گرم شده و پس از گداخته شدن، طي چند مرحله تحت فشار غلتک قرار مي‌گيرند و در انتها تسمه‌هايي با ضخامت و عرض مشخص توليد مي‌شود.

تسمه‌هاي ماشينکاري نيز از برش ورقه‌هاي مادر به قطعاتي با عرض کمتر به دست مي‌آيند. در اين روش، تنش برشي ممکن است باعث خميدگي تسمه‌ها در محورهاي مختلف شود. براي برطرف کردن اين مشکل از فرآيندي به نام اتوکشي که به نورد سرد شباهت دارد، استفاده مي‌شود. هر چه عرض تسمه‌ها کمتر باشد، اين خميدگي و تابيدگي‌ بيشتر مي‌شود. در آخر تسمه‌ها تحت ماشينکاري قرار مي‌گيرند.

طول اين تسمه‌ها معمولاً ۶ الي ۱۰ متر، عرض بين ۱۰ تا ۱۰۰ سانتي‌متر و ضخامت آن‌ها از ۳ تا ۱۲ ميلي‌متر متغيير است.

جمع‌بندي

فولاد CK45 که به اشکال مختلفي مانند ورق، ميلگرد و تسمه توليد مي‌شود، با قيمت مناسب، توان کششي قابل توجه و قابليت ماشينکاري، هم در موارد تخصصي و حساس و هم در ساخت ابزارهاي ساده مانند ميخ و چکش کاربرد دارد. اين محصول پذيراي عمليات حرارتي مختلف بوده و افزايش مقدر کربن به سختي و استحکام آن افزوده است.
اين فولاد آلياژي هم در داخل و هم در خارج از کشور توليد مي‌شود و قيمت نهايي آن با توجه به برند و کيفيت متفاوت است. در نهايت اگر توليدکننده‌اي به خواص ذکر شده نياز داشته و در عين حال قيمت و در دسترس بودن ماده‌ي اوليه براي او اهميت داشته باشد، فولاد آلياژي کربن متوسط اولين و مناسب‌ترين انتخابي است که به ذهن او مي‌رسد. ماده‌ي ديگري مي‌شناسيد که اين ويژگي‌ها را داشته و در عين حال ارزان‌تر باشد؟ آن را معرفي کنيد!

کوپلر مهر اریا از بهترین نوع فولاد و فلزات با کیفیت در کوپلر های خود استفاده میکند .

شما میتوانید جهت استعلام قیمت کوپلر و کوپلینگ با ما در تماس باشید .

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *